top of page

kniha, sazba, styl, tisk

Služba

Česká pirátská strana

Klient

Rok

2020

Kniha pro politickou stranu

ČESKO INSPIRATIVNÍ

Zadáním od klienta České pirátské strany byla grafika a sazba knihy presentující úspěchy radních a ostatních lokálních politiků za Piráty. Celá myšlenka vznikla z iniciativy poslankyně Olgy Richterové. Formou knihy jsou rozhovory a inspirace. Jedná se o historicky první knižní publikaci této strany.

 

Typografie knihy vychází z tématu grafického manuálu strany, aby byla příslušnost jednoznačná. Dále jsme pracovali s ilustracemi od Martiny Švirálkové. Definovali jsme barevnou škálu pro celou knihu, styly jednotlivých objektů a mohli jsme začít pracovat.

 

Editorké činnosti obsahu se ujal Jan Vrobel a Olga Richterová. Vznikla tak věcná publikace plná inspirací.

 

Formát knihy je paperback s příjemným sametovým laminem a parciálním lakem na obálce. Technologickou specialitou je UHV tisk realizovaný osvědčenou tikárnou GRAFICO.

Co v knize najdete?

„Česko InsPIRATIvní“, jak již název napovídá, nabízí 37 inspirativních příkladů z pirátského působení na radnicích a v komunální politice. Čerpat z nich mohou zastupitelé i běžní občané, kteří chtějí změnit svou obec k lepšímu. Nejde o představení nějakých abstraktních vizí, ale o reálné příklady, jak na lokální úrovni podpořit místní obyvatele, firmy či krajinu. Kniha je složená z krátkých rozhovorů doplněných o nápady nebo praktické návody v graficky oddělených boxech. Nechybí zde ani informace o tom, jak se komunální témata promítají do práce našich poslanců ve Sněmovně. Věnuje se pestrému spektru oblastí od školství, životního prostředí či otevřené správy obce, po podporu aktivních seniorů nebo zabydlování ohrožených rodin s dětmi.

 

Všechny kapitoly vznikly na základě otevřené výzvy ve spolupráci s pirátskými zastupiteli a členy, tímto jim mnohokrát děkujeme za ochotu se na knize podílet!​

bottom of page