top of page

logo, styl, koncept, interiéry

Služba

EB diners, EUROBIT

Klient

Rok

2012

Řetězec amerických dinerů ve stylu 50tých a 60tých let.

EB diners

Po zadání od klienta jsme při tvorbě tohoto projektu zažili opravdový a příjemný ponor do dinerů a ameriky 50tých let. Jeli jsme problematiku studovat do Anglie, odkud koncept dinerů pochází a do Ameriky byl importován až po roce 1910. Navštívili jsme londýnské dinery, krásné ryzí podniky v Liverpoolu a z Glasgow jsme se vrátili navrhovat a budovat. V mystické keltské krajině nad Brnem, mezi torzem Hitlerovy extrateritoriální dálnice a dvěma kopci Chlum jsme u frekventované čerapcí stanice EUROBIT uděli ostrůvek pravé ameriky.

Součastí práce byl návrh názvu, loga, interiéru, značení exteriéru, tiskovin, marketingu a webu. EB protože EUROBIT:) E vidlička a B burger, nad budovu jsme dali vyrobit obrovský nafukovací červený burger.

To samé jsme později zopakovali pro EB diners ještě v Hradci Králové. Z EB diners se stal kult milovníků staré ameriky. Konají se tam i srazy fanoušku amerických vozů a natáčejí se tam filmy a klipy.

Nedílnou součastí konceptu je vynikající jidlo a šéfkuchař Miroslav Bednárik, který kromě kuchyně drží ideu a úroveň EB pevně v rukou.

Navštivte web EB diners www.ebdiners.cz nebo přímo restaurace!:)

Z webu EB diners.

Díky ideálním místům našich rodinných čerpacích stanic EUROBIT u hlavních dopravních tahů, kolem kterých denně projede tisíce motoristů, padla volba na restaurace s dopravní tematikou – na americký diner padesátých let. Konceptem dineru je Česká republika celkem nepolíbená, na rozdíl od okolních zemí, kde je amerických dinerů mnoho. U nás jich napočítáme okolo pěti a často nejsou koncipovány u silnice, ale pouze s tímto tématem pracují.

Propagátorem dinerů i v Česku jsou filmy Quentina Tarantina, kde se odehrávaly známé scény ve filmu Pulp Fiction. Historie těchto podniků sahá do 19. století a ke stylu neodmyslitelně patří výtečné jídlo, od snídaní v ranních hodinách – na Krhově už od 7.30, vydatné obědy až po pozdní večeře, krásné servírky v kostýmech, chrom a nerez, art deco elementy, formica na stolech, sedačky z autobusu a v neposlední řadě styl 1950 USA, kdy dinery zažívaly největší boom a tvořily součást americké kultury a historie a definovaly standard kvalitních fast-foodu pro celý svět.


Můžete si u nás dát opravdu velké americké hamburgery, steaky, grilovaná žebra, pravé sheaky, a to vše z nejkvalitnějších surovin připravené s vytříbeností našeho šéfkuchaře.

bottom of page