top of page

logo, styl, koncept, interiéry

Služba

Residence ARX, EUROBIT

Klient

Rok

2012

Butikový penzion v Chrudimi

RESIDENCE ARX

Na počátku jsme byli klientem osloveni poptávkou o redesignování penzionu, který dříve sloužil jako méně vyhledávané provinční ubytování na úrovni 2 hvězdiček a vybavením evokující post 90tá léta střední a nižší kategorie. V té době nesl název Euro Penzion. Snahou nových majitelů bratrů Trpkošů bylo posunout úroveň ubytování na penzion 3+ pro nevšední zážitek s atraktivitou pro všechny, které láká objevování krás Chrudimi a Pardubického kraje, nebo třeba i pro pořádání svateb.

Dispozice vily, která společně s krásnou přilehlou zahradou je světem "sám pro sebe", nás nadchla a pustili jsme se do studie místa a stanovili si cíle. A vyhrálo téma první republiky, vtip s jednou místopisnou romantickou historkou o herci Oldřichu Novém stejně vtipně skloubenou se stylem současných butikových hotelů. Tento romantický svět za branou hotelu jsme nazvali RESIDENCE ARX. Tj latisnky hrad, pevnost, tvrz klidu...

Navrhli jsme logo z listů stromu ze zahrady, pokoje, kde každý má své téma, vlastní tvarosloví hmot... a náladu. Následovaly marketingové materiály a stanovení a doporučení servisu.

 

I dlouho po otevření si RESIDENCE ARX drží vysoké hodnocení třeba na bookingu a nadprůměrnou návtěvnost.

 

Celý projekt byl realizován tzv. "na klíč" a designovali jsme pro ucelený příběh  třeba i takové detaily jako jsou zábradlí nebo speciální rámy LCD televizorů.

Z webu RESIDENCE ARX.

Historie

Vila byla postavena roku 1932 v té době oblíbeným slohem připomínajícím prvorepublikový funkcionalismus. Základní křivky jsou patrné jak z půdorysu budovy, tak z čistých linií v interiéru. Prostorné chodby, které jsou propojeny krásnými dřevěnými schody a doplněny vysokými stropy, dávají najevo záměr původních majitelů, propojit vilu s krásnou zahradou.

První velká rekonstrukce proběhla v roce 2002, kdy byly dispozice vily upraveny z běžného rodinného úžívání do režimu poskytování služeb penzionu. Nově tak budova nabídnula návštěvníkům celkem šest pokojů, společenskou místnost, kuchyni a v prostorách původního sklepu také wellness. Také přibylo soukromé parkoviště pro hosty.

Současnost

Druhá rekonstrukce, která proběhla v roce 2012, navázala na předešlé úpravy a nechala více vyniknout přirozenému šarmu vily. Nový záměr, dřímající v touze majitelů vnést do prostor opět lesk a znovu probudit jejich prvorepublikovou krásu, byl podpořen novým vybavením a doplňky od světoznámých tvůrců.

 

Novým kompletním stylingem vily bylo pověřeno studio designu DOČKAL DESIGN. Díky citlivému návrhu interiérů, exteriérů a formy prezentace získala nová RESIDENCE ARX opět svojí eleganci a jistý švih s dávkou vtipu.

Při rekonstrukci byly použity materiály stejně tak srdečné, jako doba, ve které byla vila postavena. Díky kombinaci moderních, ale i léty prověřených designových prvků, bylo docíleno křehké rovnováhy mezi čistou elegancí, soudobou technologií a jemnou extravagancí.

bottom of page